REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Elblągu powstanie Admiral Apartmentsartykuł
Pokaż artykuł
W Elblągu powstanie Admiral Apartments
W liczącym blisko 112,5 tysiąca mieszkańców Elblągu, w województwie warmińsko-mazurskim powstanie nowy obiekt z apartamentami na wynajem. Inwestorem jest Żegluga Gdańska. Wojewoda pomorski wydał właśnie pozwolenie na budowę obiektu przy ulicy Wodnej, nad rzeką Elbląg.
[Wrocław] Miasto za 400 mln zł wybuduje nowe szkoły, przedszkola i boiska [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto za 400 mln zł wybuduje nowe szkoły, przedszkola i boiska [LISTA]
Nowe zespoły szkolno-przedszkolne i przedszkola (m.in. na Ołtaszynie, Jagodnie, Brochowie i Zakrzowi...
ALDI otwiera nowy sklep we Wrocławiu, 200 w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ALDI otwiera nowy sklep we Wrocławiu, 200 w Polsce
We Wrocławiu zostanie otwarty kolejny, 10 market niemieckiej sieci ALDI. Obiekt zlokalizowany będzie...
Tunel tramwajowy na Ochocie już połączony z Dworcem Zachodnim [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Tunel tramwajowy na Ochocie już połączony z Dworcem Zachodnim [FILM+ZDJĘCIA]
Tunel tramwajowy pod Parkiem Pięciu Sióstr i Alejami Jerozolimskimi połączył się z konstrukcją podziemnej hali peronowej przy Dworcu Zachodnim. Tramwaj będzie istotną częścią węzła przesiadkowego, jakim jest przebudowana stacja kolejowa Warszawa Zachodnia. Trasa powstaje przy istotnym wsparciu środków unijnych.
Biurowiec PZU Tower w Warszawie zostanie wyburzony? W jego miejsce planowana jest budowa wyższego budynkuartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec PZU Tower w Warszawie zostanie wyburzony? W jego miejsce planowana jest budowa wyższego budynku
Kolejny duży, wysoki warszawski biurowiec zostanie wyburzony, a jego miejsce zajmie wyższy budynek? Być może tak właśnie się stanie z 94-metrowym wieżowcem PZU Tower. Budynek znajduje się w dzielnicy Śródmieście, przy al. Jana Pawła II 24, przy skrzyżowaniu z ul. Grzybowską.
W centrum Warszawy powstanie nowy, 240-metrowy wieżowiec?artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie nowy, 240-metrowy wieżowiec?
Istnieje szansa, że panorama Warszawy wzbogaci się o nowy, ponad 200-metrowy wieżowiec. Budynek o takiej wysokości może powstać przy ulicy Złotej, w samym centrum stolicy.
Jeden z najwyższych budynków w Rzeszowie przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Jeden z najwyższych budynków w Rzeszowie przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]
Jeden z najwyższych budynków w stolicy Podkarpacia przejdzie kompleksową modernizację. Chodzi o 15-piętrowy biurowiec przy ulicy Geodetów 1, w którym obecnie mieści się m.in. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Budynek zyska nowe instalacje, które poprawią jego efektywność energetyczną i komfort pracy użytkowników. Koszt inwestycji wyniesie ponad 26 mln zł brutto.
Intel Technology Poland buduje kolejny biurowiec w swoim kampusie badawczo-rozwojowym w Gdańsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Intel Technology Poland buduje kolejny biurowiec w swoim kampusie badawczo-rozwojowym w Gdańsku [FILM]
Na początku 2021 roku amerykański Intel ogłosił kolejną rozbudowę centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku. Minął rok i budynek osiągnął już docelową wysokość. Biurowiec IGK6 to pierwsza w historii Intela w Polsce inwestycja, która realizowana jest z udziałem środków z Unii Europejskiej.
W Gdańsku powstaje nowy biurowiec w kampusie Intel Technology Polandartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstaje nowy biurowiec w kampusie Intel Technology Poland
Na początku 2021 roku amerykański Intel ogłosił kolejną rozbudowę centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku. Minął rok i budynek osiągnął już docelową wysokość. Biurowiec IGK6 to pierwsza w historii Intela w Polsce inwestycja, która realizowana jest z udziałem środków z Unii Europejskiej.
Lidl Polska otwiera kolejny sklep w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Lidl Polska otwiera kolejny sklep w Krakowie
Lidl Polska kontynuuje swoją ekspansje w Małopolsce. Już w czwartek, 31 sierpnia, Lidl Polska otworzy kolejny sklep w Krakowie. Nowy obiekt zostanie otwarty przy ul. Chełmskiej 14, w Dzielnicy V Krowodrza.
Wyburzają akademik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Budynek przy Mazowieckiej będzie wspomnieniemartykuł
Pokaż artykuł
Wyburzają akademik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Budynek przy Mazowieckiej będzie wspomnieniem
Z krajobrazu Łodzi zniknie wkrótce kolejny wysoki budynek. Decyzję o jego wyburzeniu Uniwersytet Medyczny podjął jeszcze w 2022 r.
Otwarto nowy biurowiec Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
Otwarto nowy biurowiec Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie
Nowy biurowiec Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego przy ul. Diamentowej w Lublinie uroczyście oddano do użytku w poniedziałek, 24 kwietnia. Budynek ma 3309 mkw., 96 pomieszczeń i będzie w nim pracować blisko 270 osób.
Jeden z największych polskich deweloperów kupił działkę przy ulicy Legnickiej we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych polskich deweloperów kupił działkę przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu
Jeden z największych polskich deweloperów – Develia S.A. z Wrocławia zakupił kolejną nieruchomość w stolicy Dolnego Śląska.
W centrum Gdyni zostanie otwarty nowy hotelartykuł
Pokaż artykuł
W centrum Gdyni zostanie otwarty nowy hotel
Trójmiejski rynek hotelowy wzbogaci się o kolejny obiekt. Zostanie otwarty w samym centrum Gdyni, u zbiegu ul. Władysław IV I Armii Krajowej. Grupa Inwestycyjna Hossa w kompleksie Plac Unii, w którego skład wchodzi pięć budynków (cztery z nich to budynki mieszkalne, wielorodzinne), zamierza otworzyć hotel.
Na nowym stadionie w Katowicach trwają prace odbiorowe [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Na nowym stadionie w Katowicach trwają prace odbiorowe [FILMY]
Nowoczesny kompleks sportowy, który łączy w sobie odkryty stadion piłkarski na 15 tysięcy miejsc, halę sportową oraz rozbudowane zaplecze treningowe, jest gotowy. Budowa miejskiego stadionu w Katowicach dobiega końca, a obecnie trwają prace odbiorowe.
W centrum Łodzi powstaną trzy nowe parkingi wielopoziomowe. Ruszyły prace [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Łodzi powstaną trzy nowe parkingi wielopoziomowe. Ruszyły prace [ZDJĘCIA]
Łódź rozwija miejską infrastrukturę, stawiając na nowoczesne parkingi wielopoziomowe w. W trzech lokalizacjach w centrum miasta powstają parkingi rotacyjne, które pomieszczą łącznie ponad 600 aut. Na placach budowy pracuje ciężki sprzęt.
Remont fabryki przy Sienkiewicza. Nowe wnętrza, winda, schody i brama do budynków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Remont fabryki przy Sienkiewicza. Nowe wnętrza, winda, schody i brama do budynków [ZDJĘCIA]
Na terenie zabytkowej fabryki przy ul. Sienkiewicza 63 w Łodzi sporo się dzieje – gotowe są już kolejne pomieszczenia, zamontowana została także nowa winda, a na finale prac znajdują się m.in. nowe schody. Prace nie zwalniają tempa, a to oznacza, że już za kilka tygodni cały obiekt będzie w pełni przebudowany.
Pierwszy krok do budowy obwodnic Słubicartykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy krok do budowy obwodnic Słubic
Współpraca strony rządowej i samorządowej pozwoli na rozpoczęcie prac przygotowawczych związanych z budową obwodnicy Słubic w województwie lubuskim. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał 27 września 2023 r. Program inwestycji umożliwiający przystąpienie do opracowania dokumentacji projektowej dla obwodnicy planowanej do realizacji w ciągu drogi krajowej nr 31. Inwestycja ta została ujęta na liście rezerwowej Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
Dolny Śląsk: Obwodnice Bolesławca, Obornik Śląskich i Boguszowa-Gorc z rządowym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Obwodnice Bolesławca, Obornik Śląskich i Boguszowa-Gorc z rządowym dofinansowaniem
Dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obwodnice Bolesławca, Obornik Śląskich i Boguszowa-Gorc otrzymają rządowe dofinansowanie. Stosowne umowy podpisali dziś Rafał Weber – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda.
Duńska firma H+H International A/S otworzyła zaawansowaną technologicznie fabrykę w Redzieartykuł
Pokaż artykuł
Duńska firma H+H International A/S otworzyła zaawansowaną technologicznie fabrykę w Redzie
13 września 2022 roku w Redzie, w województwie pomorskim, nastąpiło uroczyste otwarcie innowacyjnej inwestycji typu greenfield duńskiej Grupy H+H International A/S. Nowy, zaawansowany technologicznie zakład pozwoli poszerzyć dotychczasową ofertę produktów z betonu komórkowego o produkty silikatowe. Duoproduktowa oferta H+H stanowi strategiczny krok w rozwoju przemysłu materiałów budowlanych w Polsce i podkreśla pozycję rynkową spółki jako Partnera w Budowaniu Ścian.
REKLAMA